Twaróg jest idealny na śniadanie. Z tego produktu bez problemu można przygotować serniczki, zapiekanki, leniwe pierogi, bułeczki, naleśniki. Oczywiście te wszystkie dania okazują się bardzo pyszne i zdrowe.

Dziś chcę podzielić się z Wami przepisem na bułeczki twarogowe. Przygotowanie tych pysznych bułeczek zajmuje tylko około 10 minut. Jednocześnie nie znaczy to, że ciasto trzeba będzie ręcznie wyrabiać. Albowiem będziemy potrzebowali zaopatrzyć się o ormiański cienki chleb lawasz.

Składniki potrzebne do przygotowania bułeczek twarogowych z lawaszem:

  • Cienki chleb ormiański lawasz (dużych rozmiarów) - 1 szt.
  • Twarożek - 150 g
  • Cukier - 3 łyżki
  • Jajko - 1 szt.
  • Olej słonecznikowy, bezzapachowy - do smażenia

Otóż zacznijmy gotować

Ponieważ według naszego przepisu wcale nie należy wyrabiać ciasta (ponieważ używamy zwykłego chleba ormiańskiego o nazwie lawasz, który jest gotowy do spożycia), to najpierw przygotowujemy nadzienie. Na początku twarożek należy włożyć do głębokiej miski, a następnie dodać cukier i jajko. Również możemy dodać małą szczyptę waniliny.

Zawartość tłuszczu w twarogu nie ma znaczenia, ale należy zwrócić uwagę na stopień jego wilgotności. Trzeba, aby twaróg był bardziej suchy, wtedy nie pozwolimy na wydostanie się nadmiaru płynu z nadzienia. Jeśli twaróg jest ziarnisty, to w razie potrzeby twaróg można przetrzeć przez sito. Ale jak pokazuje praktyka, to nie jest konieczne, wystarczy bowiem podczas mieszania nadzienia dobrze wymieszać twaróg widelcem, aby zniknęły wszystkie grudki.

foto: google

Więc wszystkie składniki dokładnie mieszamy za pomocą widelca aż do momentu kiedy utworzy się jednolita masa.

foto: google

Teraz bierzemy jeden chlebek ormiański lawasz, zatem rozwijamy, wyrównujemy go na powierzchni roboczej stołu, a następnie rozprowadzamy po nim przygotowaną masę serową.

foto: google

Teraz chleb pita z nadzieniem serowym należy zwinąć w ciasną rolkę. Jednak z doświadczenia wiem, że jeżeli będziemy zwijać wszystkie składniki w jedną rolkę, to później okaże się, że rolka jest za gruba. Najepiej rolkę zwinąć do połowy długości, zatem przeciąć ją na dwie części, a następnie uformować jeszcze jedną rolkę. To znaczy, że w sumie otrzymamy 2 rolki.

foto: google

Następnie obie rolki kroimy na porcje, w sumie uzyskamy około 10 – 12 sztuk.

foto: google

Na patelnię wlewamy trochę oleju roślinnego, zatem patelnię rozgrzewamy, a następnie wykładamy na patelni bułeczki, ile się zmieści. Smażymy na wolnym ogniu aż nabiorą złocistego koloru, przykrywając patelnię pokrywką, aby ciasto zostało nasączone nadzieniem, a także po to, by zmiękło.

foto: google

Następnie zdejmujemy pokrywkę, przewracamy bułeczki na drugą stronę i smażymy aż pojawi się złotobrązowa skórka po drugiej stronie.

foto: google

Podajemy bułeczki twarogowe od razu. Najlepiej smakują na gorąco. Są chrupiące z zewnątrz i delikatne w środku. Nadzienie twarogowe bardzo dobrze komponuje się z cienkim chlebem ormiańskim lawaszem. Życzymy wszystkim smacznego oraz chwili wytchnienia z filiżanką kawy lub herbaty!

foto: google

foto: google

Główne zdjęcie: google.com