Wszystkim, którzy nigdy nie przygotowywali takiego przysmaku, powiem jedną przydatną zasadę: powinieneś używać masła o zawartości tłuszczu co najmniej 82%. W przeciwnym razie jest to zwykła margaryna, która tylko zaszkodzi twojemu organizmowi. Samo ciasto przygotowuje się bardzo szybko, najtrudniej jest poczekać, aż schłodzi się w lodówce i nie zjeść przynajmniej kawałka przed czasem!

Wymagane składniki

  • Kruche ciasteczka - 450 g
  • Jedna puszka mleka skondensowanego
  • Mleko 150 ml
  • Masło z 82% tłuszczu
  • Kakao - 4 łyżki

Do posypania:

  • Cukier - 2 łyżki
  • Kakao - 2 łyżki

Jak przygotować niesamowite ciasto „Ziemniaczek” na mleku

1. Zmiel ciastka z kakao blenderem, aż nie pozostanie nawet małych kawałków ciastek, a proszek nabierze jednolitego koloru.

2. Otwórz puszkę skondensowanego mleka i wlej do mieszanki proszkowej ciasteczek z kakao, wlej mleko, ale jeszcze nie mieszaj.

3. Jeśli masło nie zdążyło rozmrozić, włóż je do papieru do pakowania, połóż na talerzu i wstaw do kuchenki mikrofalowej na 15 sekund.

4. Dodaj masło do mieszanki i bardzo dokładnie wymieszaj łyżką. W rezultacie wychodzi gęste ciasto, które doskonale zachowa swój kształt i nie będzie płynne.

5. Jeśli jednak zdecydujesz się na posypkę, to weź cukier i kakao w proszku, a także zmiel je blenderem, aż do uzyskania proszku o jednolitym kolorze.

6. A teraz wyrzeźbimy już nasze ciasteczka, a do tego musisz spłukać ręce wodą i zacząć formować kształt ciast, który lubisz najbardziej. Obticz w posypce i ułożyć na blasze do pieczenia.

Możesz dodać orzechy, przepuszczone przez blender lub w całości, jak chcesz. Możesz dodać krem maślany do środka ciasta, podczas gdy ciasto się formuje. Opcji jest wiele i możesz skorzystać z każdej i zrobić to, co sprawi, że twoje ciasto będzie jeszcze smaczniejsze. Wszystko! Ciasto jest gotowe, pozostaje tylko przez pół godziny schłodzić je w lodówce i można pić herbatę z pysznym deserem.

Główne zdjęcie: cooku.ru