Dziś chcę się z wami podzielić nietypowym przepisem na danie, które przyrządza się z niemal tych samych składników, co klasyczne gołąbki. Ale znacznie szybciej i okazuje się, że jest nie mniej smaczne!

W tej wersji nie trzeba długo bawić ze sparzaniem liści kapusty, nie trzeba je później faszerować.

Danie okazuje się bardzo smaczne, satysfakcjonujące i na pewno będzie głównym daniem na świątecznym stole.

Do przygotowania potrawy potrzebne będą:

  • Młoda kapusta - pół główki średniej wielkości
  • Mięso mielone - 500 g
  • Cebula - 1 średnia główka
  • Śmietana (15-20%) - 4 łyżeczki
  • Bułka tarta - 4 łyżki
  • Sól i czarny pieprz

Sposób przygotowania

Nie będziesz musiał długo bawić się kapustą, więc najpierw przygotujmy nadzienie. Włóż mięso mielone do odpowiedniej miski (dowolnej według własnych upodobań), dodaj sól i pieprz. W razie potrzeby można doprawić do smaku innymi przyprawami - czosnkiem, koperkiem, papryką. Dodajemy również obraną i posiekaną cebulę - możesz ją zetrzeć na grubej tarce, pokroić lub zmielić w blenderze, jeśli jest to dla ciebie wygodniejsze, i 2 łyżki bułki tartej.

foto: google

Wszystko dobrze mieszamy, gotowa masa powinna okazać się dość lepka. Jeśli mięso mielone rozpada się w twoich rękach, możesz dodać łyżkę śmietany.

foto: google

Teraz kapusta. Usunąć górne uszkodzone liście z główki kapusty, a następnie przeciąć ją na pół. Następnie odetnij od połowy 2 kółka o grubości około 2 cm. Następnie dzielimy je na połówki i usuwamy resztki głąba skośnym cięciem.

foto: google

Teraz bierzemy jeden mały arkusz papieru do pieczenoa i kładziemy na nim 1 plasterek kapusty. Lekko rozsuń liście palcami, aby kapusta była dobrze upieczona.

foto: google

Następnie bierzemy część przygotowanego mięsa mielonego - można je od razu podzielić na równe części w ilości przygotowanych kawałków kapusty. Formujemy z mięsa kotlety i kładziemy na kapuście.

foto: google

Kilkakrotnie zwijamy boki papieru, a wolne końce zawijamy jak cukierek. Powstaje coś w kształcie łódeczki.

foto: google

Resztę „łodzi” tworzymy według tego schematu i kładziemy na blasze do pieczenia.

foto: google

Na górze kładziemy1 łyżeczkę śmietany i równomiernie rozprowadzamy.

foto: google

Posyp śmietanę bułką tartą.

Danie wstawiamy do pieczenia w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 45-50 minut.

foto: google

Przed podaniem udekoruj ziołami.

foto: google

Kapusta wychodzi miękka, a kotlet na wierzchu jest soczysty i delikatny. Śmietana wraz z bułką tartą ochroni mięso mielone przed wysychaniem, więc nawet bez wstępnego smażenia okaże się fantastycznie smaczne. Podawaj na gorąco.

Główne zdjęcie: google.com