W czasie upałów chce się specjalnego chłodnego deseru. Zrobimy go z cytryny – schłodzone płytki wychodzą zaskakująco orzeźwiające, a co najważniejsze nie zawierają tradycyjnego ciasta i cukru, więc nie należy się martwić o swoją sylwetkę.

foto: cooku.ru

Oczywiście mamy trochę ciasta, ale używamy mąki owsianej: bierzemy tylko 100 gram i pójdzie na spód płytek.

Oprócz mąki na bazę potrzebujemy: 1/3 szklanki miodu i 50 gram oleju kokosowego. Jeśli nie ma tego drugiego, możesz wziąć dobre masło.

Nadzienie będzie składać się z miodu (170 g) i cytryny (150 ml soku). Dodatkowo będziesz potrzebować: 5 jajek, łyżkę skórki z cytryny i 35 gram płatków owsianych.

foto: cooku.ru

Zacznijmy od spodu. Połącz miód i masło w głębokiej misce. Gotowe ciasto układamy cienką warstwą na papierze do pieczenia i pieczemy przez 10 minut w temperaturze 180 stopni.

foto: cooku.ru

Podczas przygotowywania spodu zrobimy nadzienie. W misce ubij jajka, miód, sok z cytryny, skórkę z cytryny i trochę mąki owsianej.

foto: cooku.ru

Gdy spód będzie gotowy, wyjmij formę z piekarnika i wylej na wierzch nadzienie. Wstaw do piekarnika na kolejne 15 minut.

foto: cooku.ru

Gotowy deser podziel na płytki i ostudź do temperatury pokojowej. Po wystygnięciu wstaw do lodówki, aby deser był przyjemnie chłodny.

foto: cooku.ru

Po chwili będziesz mieć wspaniałe orzeźwiające batoniki herbaciane. Nie ma w nich cukru i ciasta, a górną część wychodzi jak z mrożonego kremu. Idealne na lato!

Główne zdjęcie: cooku.ru