Jeśli już jesteś znudzona zwykłymi przepisami na potrawy, to naprawdę warto zdecydawać się na przygotowanie tych pysznych kotletów. Zapewniamy Cię, że okazują się niezwykle smaczne, natomiast aromat tego dania nie pozostawi nikogo obojętnym.

Do przygotowania kotletów potrzebujesz następujących składników:

  • Ser twardy (niesłony‚ 100 g);
  • Ziemniaki (3 szt.);
  • Filet z kurczaka (0‚5 kg);
  • Jajko (1 szt.);
  • Cebula (1 szt.);
  • Olej roślinny (odrobina)
  • Pieczarki (250-300 g);
  • Zielenina (według własnego uznania);
  • Przyprawy (do smaku);
  • Mąka (do panierowania)

Warto zauważyć, że wieprzowinę śmiało możesz wykorzystać zamiast mięsa drobiowego. Decyzja należy do Ciebie!

foto: topvkusniashki.ru

Więc, zabieramy się do roboty:

1. Na początku bierzemy pieczarki i kroimy je tak, jak pokazano w pliku wideo poniżej. Następnie cebulę kroimy w półksiężyce, a zieleninę należy drobno posiekać. Może być dużo zieleni, dlatego dodawaj tyle ile chcesz. A teraz przejdźmy do następnego kroku.

foto: topvkusniashki.ru

foto: topvkusniashki.ru

2. Wlewamy na patelnię odrobinę oleju, a następnie dodajemy pokrojoną cebulę. Smażymy około 1 minutę, a potem dodajemy pieczarki. Ostrożnie wszystko mieszamy, a zatem patelnię przykrywamy pokrywką. Smażymy na średnim ogniu aż do pojawienia się pięknej złotej skórki. Udało się? Oczywiście, że tak. Gratulujemy!

foto: topvkusniashki.ru

3. Więc teraz bierzemy oddzielny pojemnik i wkładamy do niego usmażone pieczarki z cebulą. Dodajemy także zieleninę z serem. Ser należy zetrzeć na tarce o małych oczkach. Dobra robota! Teraz wszystko należy dokładnie wymieszać i pozostawić na kilka minut.

foto: topvkusniashki.ru

foto: topvkusniashki.ru

4. Także my nie traćmy czasu, lecz bierzemy filet z kurczaka oraz dzielimy go na 4 części. Udało się? Oczywiście, że tak. Gratulujemy! Teraz mięso drobiowe należy dobrze ubić, a następnie poukładać na wierzchu mięsa fantastyczne nadzienie, którą przygotowaliśmy wcześniej. Następnie zawijamy nadzienie, formując zgrabne kotleciki. Dobra robota! Na szczęście to bardzo łatwe, chyba nie?

foto: topvkusniashki.ru

foto: topvkusniashki.ru

5. Otóż, przepyszne kotleciki są gotowe. Teraz przechodzimy do panierowania. Tak więc, surowego ziemniaka należy zetrzeć na tarce, a zatem przełożyć masę do osobnej miski. Oprócz tej miski potrzebujemy jeszcze 2 małych miseczki: jedna przeznaczona dla mąki, inna zaś – dla jajka. A jeszcze: jajko lekko ubijamy widelcem. Masz to? Świetnie! Teraz kotleciki obtaczamy najpierw w mące, a następnie w jajku. To jest naprawdę łatwe, chyba nie? Na samym końcu rękami należy przymocować ziemniaki do kotlecika. Aby uzyskać więcej informacji, możesz obejrzeć plik wideo, który zamieszczamy poniżej.

foto: topvkusniashki.ru

6. Tak więc następnie kotleciki smażymy na rozgrzanym oleju (na małym ogniu) aż do pojawienia się pięknej złotej skórki. Dałaś radę? Jeśli tak, to znaczy, że wszystko jest w porządku. Następnie kotleciki wkładamy do piekarnika (nagrzanego do 180 stopni Сelsjusza) na 15 minut. Wiemy, że bardzo chcesz już zasiąść do stołu. Jednak warto jeszcze chwileczkę poczekać.

foto: topvkusniashki.ru

Proponujemy także obejrzeć ten plik wideo.

Source: youtube.com

To wszystko! Nasze przepyszne kotleciki są gotowe. Mamy nadzieję, że bedziesz bardzo zadowolona z tego dania!

Główne zdjęcie: topvkusniashki.ru