W zeszłym roku zrobiłam sałatkę i kilka przystawek na kolejną imprezę firmową mojego męża, a jedna przystawka tak bardzo spodobała się jego kolegom, że teraz proszą mojego męża, aby przynosił ją na każdą imprezę. Cóż, nie jest to dla mnie trudne do zrobienia, zwłaszcza, że zajmuje to około 10-15 minut.

Składniki:

  • Gotowane mięso z kurczaka – 230 g
  • Ser – 80 g
  • Jajka – 2 szt.
  • Majonez (lub śmietana) – 1 łyżka
  • Orzechy włoskie – garść
  • Suchy czosnek lub kilka ząbków świeżego
  • Sól, pieprz – do smaku

Głównym składnikiem jest gotowane mięso z kurczaka.

foto: cooku.ru

Należy go kroić nożem na drobno tak długo, jak starczy nam cierpliwości (lub użyć blendera), ale ważne jest, aby nie zamienić mięsa w bardzo drobną masę. Następnie do mięsa dodaj drobno starty ser, wszystkie proporcje zostaną podane na końcu artykułu.

foto: cooku.ru

Ugotuj też wcześniej dwa jajka, zetrzyj je na tarce o drobnych oczkach i dodaj do masy.

foto: cooku.ru

Następnie można dodać majonez, ale ponieważ zdecydowaliśmy go nie używać, używam domowej śmietany. Dodaję jedną łyżkę z górką. Pamiętaj, aby dodać sól i pieprz. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem jest czosnek. Jeśli robię tę przekąskę do domowego spożycia, można dodać świeży czosnek. Ale na imprezę używam suszonego czosnku, tylko po to, by dodać przystawce lekkiej pikanterii. Dobrze wymieszaj mieszaninę i uzbrój się w rękawiczki.

foto: cooku.ru

Z masy zrób kulki nieco większe od przepiórczego jajka i każdą obtocz w posiekanych orzechach włoskich (można użyć do tego blendera). Jeszcze raz przetocz kulkę między dłońmi, aby orzechy włoskie dobrze przylegały do kulek. Gotową przekąskę włóż do lodówki na co najmniej kilka godzin.

foto: cooku.ru

Jest to prosta, ale bardzo smaczna przekąska przygotowana ze zwykłych składników.

foto: cooku.ru

Główne zdjęcie: cooku.ru