Dzisiaj na powitanie zaoferuję Państwu wyśmienity przepis na najpyszniejszy sernik, jaki kiedykolwiek smakowałam :) Japoński sernik bardzo różni się od zwykłego sernika; jest miękki, bawełniany i topnieje w ustach. Jego cechą jest zaskakująco lekka, a nawet piankowa konsystencja. Ciasto, za które zdecydowanie można oddać całą fortunę. Wiem, że natychmiast muszę udostępnić wam ten niesamowity przepis.

Co potrzeba?

*Używam tortownicy o średnicy 18cm

  • 200g kremowego serka typu philadelphia
  • jedna szklanka mleka
  • jedna łyżka masła
  • cztery jajka
  • trzy duże łyżki cukru
  • dwie i pół łyżki mąki pszennej tortowej
  • jedna łyżka mąki ziemniaczanej
  • sok z 1/2 cytryny

Jak przygotować?

UWAGA! Składniki muszą mieć temperaturę pokojową

1. 200g serka kremowego wrzucamy do mikrofalówki na pół minuty, następnie miksujemy za pomocą trzepaczki na jednorodną masę. Dolewamy mleko i znów miksujemy. (Jeśli nie posiadacie mikrofalówki, serek należy wrzucić do garnka, wlać mleko i lekko podgrzać).

foto: smaker

2. Dalej wlewamy roztopione masło i całość ponownie miksujemy. Wrzucamy żółtki po kolei (białka odstawiamy na razie do lodówki).

foto: smaker

3. Po dodaniu każdego żółtka całość miksujemy. Dalej nasypujemy przesianą mąkę pszenną i ziemniaczaną. Dokładnie miksujemy.

foto: smaker

4. Następnym krokiem będzie przecieranie powstałej masy przez sitko, by nie pozostało w niej grudek. Do całości wlewamy sok cytrynowy i miksujemy.

foto: smaker

5. W oddzielnej miseczce ubijamy wyjęte z lodówki 4 białka i dodajemy 80g cukru w trzech porcjach, nie należy dawać całość cukru jednocześnie. Powinniśmy uzyskać sztywną masę.

foto: smaker

6. Piankę przerzucamy do masy serkowej i całość łagodnie mieszamy tak, żeby uzyskać gładką i puszystą masę.

foto: smaker

7. Tortownicę o średnicy 18cm dobrze owijamy folią aluminiową, ponieważ będzie ona gotowana w kąpieli wodnej. Na dno i boki tortownicy układamy papier do pieczenia, ale na bokach zostawiamy niewielki kołnierz. Wypełniamy tortownicę masą i stawiamy ją do naczynia do połowy wypełnionego z gorącą wodą.

foto: smaker

8. Stawiamy sernik do piekarnika na 160 stopniach i wypiekamy około półtorej godziny. Po upływie tego czasu na kilka minut zwiększamy temperaturę do 170 stopni.

foto: smaker

9. Kiedy wyłączymy piekarnik, należy zostawić w nim nasz sernik na około 20 minut. Następnie wyjmujemy go, zlewamy wodę, ostrożnie wyjmujemy sernik z tortownicy i dajemy mu ostygnąć.

foto: smaker

10. Sernik nieco opadnie, ale tak musi być. Schłodzony sernik należy posypać cukrem pudrem i zostawić na trochę w lodówce.

foto: smaker

11. Japanese cheesecake jest gotowy!

foto: smaker

foto: smaker

Główne zdjęcie: smaker.pl