Mówią, że wszelkie trudy życia doskonale rozjaśniają desery. Dlatego proponujemy doskonały przepis na deser, ale nie zwyczajny, ale dość dietetyczny. Bo jeśli regularnie rozjaśniasz czarne pasy wysokokalorycznymi ciastami i wypiekami, możesz szybko przestać mieścic się w ubrania.

Rjażenka, trochę śmietany, żelatyna, kropla wanilii, szczypta cynamonu… Dostajemy przysmak, który w smaku jest bardzo zbliżony do lodów creme brulee. „Czułe uściski” to przypadek, gdy nazwa w pełni odpowiada jakości potrawy. Deser z rjażenki okazuje się bardzo delikatny z wieloma apetycznymi bąbelkami powietrza!

Suflet przygotowany według tego przepisu doskonale sprawdza się jako krem do ciasto. Możesz pozostawić masę bez zmian lub dodać kawę lub puree z jagód. Weź rjażenkę o zawartości tłuszczu 4%, śmietanę - 20%. Ilość cukru można zmniejszyć lub całkowicie zastąpić miodem.

Składniki:

  • Rjażenka 500 ml
  • Śmietana 3 łyżki
  • Żelatyna 1 łyżka
  • Woda 100 ml
  • Cukier 120 g
  • Wanilina do smaku
  • Cynamon 1 szczypta

Przygotowanie

Szybkorozpuszczalną żelatynę zalać gorącą wodą, mieszać do całkowitego rozpuszczenia i pozostawić do ostygnięcia. W głębokiej misce wymieszać, a następnie ubić mikserem rjażenkę, śmietanę i cukier. Ubijaj przez 3 minuty, a następnie kontynuując ubijanie, wlewaj porcjami schłodzoną żelatynę. Kontynuuj ubijanie przez kolejne 5 minut. Podziel suflet na formy, włóż do lodówki do całkowitego zestalenia. W razie potrzeby udekoruj deser kakao, plasterkami bananów lub jagodami. Swoją drogą przysmak daje nie tylko przyjemność, ale i korzyści.

Produkty mleczne mają pozytywny wpływ na trawienie, żelatyna jest bardzo dobra na stawy, chrząstki, włosy i paznokcie. Czar! Mamy nadzieję, że podzielisz się przepisem ze znajomymi.

Główne zdjęcie: cooku.ru