Teraz zawsze będziesz mieć na stole pyszną i aromatyczną kaszę!

Każdy ma swoje własne sekrety kulinarne: niektóre kaszy lepiej jest zostawić na całą noc, a inne można gotować przez jedynie kilka minut.

Dziś zdradzimy jak zrobić pyszną kaszę z popularnych rodzajów zbóż.

Sekrety przygotowania pysznej kaszy

Aby uzyskać gęsty i delikatny ryż na mleku, należy doprowadzić do wrzenia 1 litr mleka, dodać sól i cukier do smaku, a następnie dodać 1 szklankę opłukanego, okrągłego ryżu. Gotować przez 2-3 minuty, a następnie zdjąć z ognia i przykryć. Po 30 minutach kasza jest gotowa do spożycia!

Kaszę gryczaną można namoczyć na noc, a rano wystarczy zmienić wodę, wypłukać ją i doprowadzić do wrzenia. Klasyczny przepis na gotowanie kaszy gryczanej bez namaczania: weź jedną szklankę kaszy gryczanej na dwie szklanki wody, doprowadź do wrzenia, zdejmij z ognia i przykryj na około 15 minut.

Owsianka jest delikatniejsza i smaczniejsza, jeśli przygotujesz ją wieczorem i zostawisz do rana. Na 8 łyżek płatków zbożowych potrzeba 1 litr mleka, doprowadź do wrzenia, zdejmij z ognia i przykryj. Rano wystarczy podgrzać kaszę.

Błędem jest myślenie, że kaszę manną należy wsypać do gotującego się mleka.

Kasza będzie smaczniejsza i bez grudek, jeśli 4 łyżki kaszy manny zalejesz 1 litrem mleka i doprowadzisz do wrzenia, cały czas mieszając. Po 2 minutach zdejmij garnek, przykryj i pozostaw na 20 minut.

Kasza kukurydziana to chyba jedyne zboże na naszej liście, które wymaga długiego gotowania - 30 minut. 1 szklankę kaszy na 2,5 szklanki wody. Wrzuć kaszę do wrzącej wody. Taką kaszę można zrobić w piekarniku: przepłukaną kaszę zalej wrzątkiem, dodaj sól, cukier, rodzynki do smaku, przykryj pokrywką i włóż do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 40 minut. Następnie wyciągnij garnek, wymieszaj zawartość i włóż z powrotem do piekarnika na kolejne 10 minut.

Każda gospodyni ma swój sekret na zrobienie pysznej kaszy, prawda?

Główne zdjęcie: cooku.ru