Ta kasza ma wyjątkowy smak i nie jest podobna do kaszy zbożowej. Przygotowanie zajmuje nie więcej niż 5 minut, a kasza gotuje się w 3 minuty. Taką kaszę robiła w dzieciństwie moja babcia. To była i jest najsmaczniejsza kasza na świecie. Do przygotowania potrzebne są 3 składniki. Do tego sól i cukier do smaku.

Składniki:

  • Mąka – 1 szklanka
  • Jajko (duże) – 1 szt.
  • Mleko – 800 ml
  • Cukier – do smaku
  • Sól – do smaku

Sposób przygotowania:

1. Mleko wlej do rondla i podgrzewaj na średnim ogniu.

Wsyp mąkę (1 szklanka - 250 ml) do miski. Do mąki dodaj sól (2 szczypty).

2. Wbij jajko do miski, wymieszaj widelcem i wsyp mąkę.

3. Zacznij mieszać widelcem jajko z mąką. Nie dopuść do powstania dużych grudek. Utrzyj mąkę z jajkiem, aby powstały płatki.

4. Następnie odłóż widelec i wymieszaj wszystko rękami. Powstaną duże płatki.

5. Następnie, weź niewielką część masy do jednej ręki, przykryj drugą ręką i rozetrzyj między dłońmi. Masa będzie drobniejsza. Jest to bardzo smaczna kasza.

6. Podobnie jak w przypadku wielu kasz zbożowych, także tutaj proporcje wynoszą 1:2, czyli 1 część płatków zbożowych lub tej mieszanki jajecznej i 2 części mleka lub wody. Z takiej mieszanki uzyskuje się 2 szklanki o pojemności 200 ml, dlatego do jej przygotowania należy użyć 800 ml mleka. Gdy mleko się zagotuje, dodaj 2 małe szczypty soli i 2 duże szczypty cukru (sól i cukier dodaj do smaku). Do gorącego mleka włóż przygotowaną wcześniej masę i dobrze wymieszaj.

7. Gotuj, mieszając, przez około 3 minuty. Kasza zacznie gęstnieć niemal od razu. Gdy będzie bardzo gęsta, zdejmij ją z kuchenki.

8. Rozłóż kaszę na talerze, opcjonalnie można dodać kawałek masła, i od razu podawaj. Kasza jest gęsta, bardzo aromatyczna i smakuje niesamowicie. Jest bardzo smaczna.

Smacznego!

Główne zdjęcie: cooku