Składniki:

  • Gorzka czekolada - 200 g
  • Masło - 250 g
  • Jajka - 4 szt.
  • Cukier - 100 g
  • Mąka - 100 g

Sposób przygotowania:

1. Czekoladę z masłem należy rozpuścić na małym ogniu (osobiście bardzo nie lubię bawić się kąpielą wodną i za każdym razem staram się ominąć ten proces). Najważniejsze jest, aby uważnie mieszać i pilnować, gdy tylko wszystko się rozpuści i się wymiesza, należy natychmiast zdjąć całość z ognia. Jeśli pozwolisz, aby mieszanina się zagotowała, zostanie nieodwracalnie zepsuta.

Zdjęliśmy z ognia mieszaninę masła czekoladowego i zostawiliśmy do ostygnięcia, w tym czasie ubijamy jajka z cukrem i mąką. Ubijać na pianę nie trzeba!

2. Powstałą mieszaninę dokładnie mieszamy trzepaczką i wlewamy do foremki do pieczenia. Foremkę nie ma potrzeby smarować. Najważniejsze jest, aby dobrze uderzyć ją w stół, aby pękły pęcherzyki powietrza, w przeciwnym razie brownie może nierównomiernie urosnąć. Moją ulubioną formą tego ciasta jest teflonowa o rozmiarach 20 x 20 cm.

3. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 minut.

Tym razem trochę się rozproszyłam i wyjęłam trochę za późno. Nie ma sensu sprawdzać gotowości ciasta wykałaczką, w środku powinno być ono lekko wilgotne. Na zdjęciu ciastko jest już przewrócone na desce.

4. Trzymam brownie w lodówce. Ze względu na obfitość masła i jego konsystencję bardziej przypomina mi ciasto kremowe, więc nie chcę zostawiać go w cieple.

Jestem szaleńczo zakochana w czekoladowych wypiekach, a z takim ciastem poradzę sobie w kilka dni bez niczyjej pomocy.

5. I oczywiście lubię jeść brownie z ciepłym mlekiem. Najbardziej podoba mi się to ciasto, ponieważ można wymyślić całą masę opcji jego przygotowania!

Bardzo lubię dodawać do niego orzechy, jest też bardzo smaczne z wiśniami. Możesz z nim zrobić co tylko zechcesz według własnych upodobań i mieć pewność, że okaże się bardzo smaczne!!! Czasami trzeba cieszyć siebie drobnymi przyjemnościami, bo to z nich składa się nasze życie.

Główne zdjęcie: cooku.ru