Dziś opowiem Wam o tym, jak gotuję chyba najbardziej leniwe kluski. Te kluski można łatwo i szybko przygotować nawet na śniadanie. A przede wszystkim w tym przepisie podoba mi się to, że kluski są niesamowicie smaczne, kruche i twarogowe, ponieważ zawierają znacznie mniej mąki niż w pierogach przygotowywanych w zwykły sposób. Polecam robić w ten sposób leniwe kluski, myślę, że ci się spodoba!

Składniki:

  • Twaróg (chudy) – 400 g
  • Jaja – 2 szt
  • Mąka – 5-6 łyżek
  • Sól lub cukier – do smaku
  • Masło – do smarowania

Sposób przygotowania:

Do tych klusek lepiej jest używać chudego twarogu. Nie trzeba wtedy będzie dodawać dużo mąki, kluski będą delikatne i smaczne. Jeśli mój twaróg jest mokry, wkładam go do gazy i dobrze wyciskam nadmiar wilgoci.

Następnie dodaj jajka, sól lub cukier do smaku do miski z twarogiem.

Dobrze wymieszaj i stopniowo dodawaj mąkę, w dwóch-trzech etapach. Ponownie wymieszaj, ciasto okazuje się nie jak na zwykłe leniwe kluski, ale jak na zdjęciu poniżej. To dobrze, ani ręce, ani stół nie będą ubrudzone.

Dziś robię podwójną porcję klusek. Połowę przygotowanego ciasta kładę na płaskim talerzu i rozprowadzam łyżką na całej jego średnicy, około 2 cm wysokości.

Następnie za pomocą widelca, który zanurzam we wrzącej wodzie w rondlu, wkładam ciasto kawałek po kawałku do wrzącej osolonej wody.

Aby kluski dobrze się odklejały od widelca, za każdym razem zanurz go w wodzie.

W ten sposób w ciągu kilku minut wszystkie kluski są w garnku. Kiedy woda z kluskami się zagotuje, natychmiast zmniejsz ogień i gotuj kluski przez około 1 minutę.

Wyjmuję gotowe kluski, dodaję do nich masło i podaję.

Przepis ze zdjęciami:

foto: cooku.ru

foto: cooku.ru

foto: cooku.ru

foto: cooku.ru

foto: cooku.ru

foto: cooku.ru

Główne zdjęcie: cooku.ru