Upiec ciasto w domu — to jest prawdziwy wyczyn. Pod koniec tego żmudnego procesu gospodynia nie jest już aż tak uradowana z powodu ugotowanej słodyczy, ponieważ przygotowanie ciasta wymaga tyle wysiłku… Dlatego częstowanie bliskich domowymi smakami ciast nie jest tak częste, jak byśmy tego chcieli. Dobrze, że istnieją przepisy, dzięki którym można bardzo szybko ugotować fantastyczne oraz pyszne ciasto!

Nasz przepis odpowiada wszystkim uwielbiającym słodycze, którzy są zakochani w zdrowym jedzeniu oraz i cenią sobie czas. W ciągu zaledwie 20 minut na Twoim stoli pojawi się idealne ciasto o delikatnym, wyrafinowanym smaku. Także nie będziesz miał wrażenie, iż poświęciłeś połowe swojego życia na przygotowanie owego smakołyka. Spróbuj, a nie pożałujesz.

Ciasto z herbatników

SKŁADNIKI

⦁ 250 g herbatników (najlepiej herbatników maślanych, bez aromatyzatorów)
⦁ 100 g masła
⦁ 400 g „Nutelli”
⦁ 500 g serka „Philadelphia”

PROCES PRZYGOTOWANIA

1. Wymieszaj masło z łyżką „Nutelli”. Połóż masę do kuchenki mikrofalowej. Masa powinna być dobrze stopiona.

2. Lekko zmocz herbatniki wodą i dobrze je pokrusz. Potem dodaj do herbatników „Nutelli” i masła, a później włóż wszystko do lodówki.

3. Wymieszaj za pomocą miksera resztę „Nutelli” z serkiem „Philadelphia”. Później schłodź masę (włóż do lodówki).

4. Wyjmij z lodówki masę z herbatników. Wyrównaj ją dobrze za pomocą szklanki. Ważne jest również to, aby wybrać odpowiednie naczynie dla przygotowania owego ciasta. Musi wyglądać świetnie.

5. Połóż masę serową i „Nutelli” na masę z herbatników. Ostrożnie rozwałkuj masę na wierzchu. Odłóż na kilka minut i odczekaj: ciasto musi tak pozostać przez pewien czas.

6. Cudowne słodyczy są gotowe! To ciasto, które nigdy nie spotkało się z piekarnikiem. Wygląda wspaniale, a smak jest niezwykły, ponieważ połączenie lekkiego serka i pysznej czekolady o bogatym smaku jest po prostu niesamowite…

To ciasto uratuje Cię wtedy, gdy goście pojawią się w Twoim mieszkaniu niespodziewanie. Możesz także ugotować ten niezwykły deser razem z dzieckiem, na pewno mu się spodoba cały ten proces, bowiem wcale nie jest trudny! Podziel się z przyjaciółmi tym cudownym przepisem na pyszne ciasto, które nie trzeba wkładać do piekarnika.