Wkrótce będzie jesień, a to oznacza, że nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w różne przepisy na desery, co będą nam smakować razem z gorącą herbatą. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie najbardziej oryginalny przepis na deser z jabłkami. Nie jest tajemnicą, że ten jabłka świetnie smakują z cynamonem, jednak zalecamy skorzystać również z płatków owsianych jako dodatku. Aromat tego deseru będzie dla Ciebie miłą niespodzianką, a jego smak mile Cię zaskoczy. Zachęcamy Ciebie do tego, abyś spróbował przygotować te pyszne jabłka pieczone!

Jabłka z cynamonem i płatkami owsianymi

SKŁADNIKI

• 2 duże twarde jabłka;
• 4 łyżki brązowego cukru
• 2,5 łyżki masła
• 3/4 łyżki mielonego cynamonu
• 2 łyżki płatków owsianych (nie szybkiego przygotowania)
• 1 łyżeczka mąki pszennej
• 1/4 łyżeczki soli morskiej
• Lody waniliowe

PRZYGOTOWANIE

1. W misce średniej wielkości wymieszaj 2 łyżki cukru, cynamonu, masła. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.

2. Obierz jabłka i usuń rdzeń. Następnie pokrój każde jabłko na pół . Na każdej połówce wykonaj wzdłużne nacięcia na obu połówkach.

3. Rozłóż jabłka na blasze do pieczenia nacięciami w dół, następnie je posmaruj przygotowaną wcześniej masą cukrową.

4. Na dno formy do pieczenia lub naczynia do pieczenia połóż folię. Później piecz jabłka w piekarniku rozgrzanym do temperatury 200 stopni przez 20 minut. Następnie usuń folię i piecz przez kolejne 10 minut.

5. W dodatkowym pojemniku zrób mieszaninę z reszty cukru, masła, cynamonu, płatków owsianych, mąki, soli. Wszystko dokładnie wymieszaj.

6. Rozłącz wcześniej utworzone „warstwy” jabłek i dobrze posmaruj je mieszanką z płatek oraz innych składników.

Należy piec jabłka dodatkowo przez kolejne 10 minut.
W zaproponowanym filmiku możesz dokładnie się zapoznać z procesem przygotowywania tego szalonego deseru.

Ten deser dobrze smakuje nie tylko z gorącymi napojami, takimi jak herbata czy kawa z mlekiem, ale także z białym winem i szampanem. Czy naprawdę podoba Ci się nasz przepis? Jeśli tak, to pospiesz się, aby udostępnić go swoim krewnym i znajomym!