Najbardziej błędne stwierdzenie jakie słyszymy na temat wegetarianów od osób jedzących mięso jest takie, że wegetarianie ograniczają się do jedzenia samych owoców i dlatego nie otrzymują wystarczającej ilości witamin. Dietetycy obalili ten mit, przeprowadzając liczne badania. Okazało się, że wegetarianie otrzymują wystarczającą ilość niezbędnych witamin z owoców, warzyw i roślin strączkowych, w przeciwieństwie do tych, którzy zaniedbują dodawanie owych produktów do swojego menu.

Dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą przepisem na zdrowe kotlety z kapusty, do przygotowania których jajka wcale nie są potrzebne. O to możesz być spokojna.

przepis na pyszne kotlety z kapusty i kaszy manny

Kotlety z kapusty można spokojnie jeść przestrzegając diety. Są one szczególnie przydatne na okres postu. Przygotowanie kotlecików jest bardzo łatwe, a czas przygotowania: nie więcej niż 30 minut. Nasz zespół chętnie podzieli się z Tobą informacją o tym, jak przygotować kotlety z kapusty i podać na obiad to pyszne danie.

składniki

  • 1 kg kapusty
  • 1 cebula
  • 100 g kaszy manny
  • 100 g mąki
  • 2 ząbki czosnku
  • 1 pęczek koperku
  • 2 łyżki bułki tartej
  • Pieprz do smaku
  • Sól do smaku

przygotowanie

W głębokim rondlu zagotuj wodę. Podziel kapustę na 4 części. Lepiej wybrać młodą kapustę, gdyż jest bardziej miękka i lepiej smakuje. Lecz kapusta, która jest nie za bardzo młoda będzie również w porządku.

Do wody dodaj sól i gotuj kapustę przez 10 minut.

Wyjmij kapustę z wody. Nalezy przepuścić ją przez maszynę do mięsa lub zmiksować za pomocą blendera. Ściśnij kapustę w dłoni, pozbywając się nadmiaru wody, jednak nie trzeba przesadzać w drugą stronę.

Pęczek koperku umyj, a następnie drobno posiekaj. Powtórz to samo w przypadku cebuli i czosnku.

Do kapusty dodaj koperek, cebulę i czosnek. Do zmielonej kapusty dodaj pieprz i sól do smaku, a zatem dobrze wymieszaj.

Do mieszaniny dodaj mąkę oraz kaszę mannę, następnie wszystko dokładnie wymieszaj. Mąkę i kaszę mannę dodawaj stopniowo, żeby kotlety nie były suche. Jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, możesz ją rozcieńczyć wywarem z gotowania kapusty. Mięso mielone pozostaw na 10 minut aż kasza manna zacznie pęcznieć. Wtedy będzie lepiej smakować.

Z mielonego mięsa należy uformować małe kotlety, zatem obtoczyć je w bułce tartej.

Kotlety z kapusty z kaszą manną należy smażyć na rozgrzanym oleju do uzyskania złotego koloru.

Smacznego!