Jeśli już dawno chcesz spróbować przygotować placuszki drożdżowe – ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie!

Dzisiaj nasz zespół chętnie podzieli się z Tobą przepisem na smażone placuszki, które zawsze okazują się przepyszne. Uwierz mi, po tym, jak ugotujesz racuchy zgodnie z zaproponowanym przez nas przepisem, już nigdy więcej nie zechcesz przygotowywać je według innych przepisów.

CIASTO DROŻDŻOWE NA SMAŻONE RACUCHY

Placuszki – to uniwersalna przekąska, ponieważ na swój gust możesz wybrać nadzienie. Ale nawet najsmaczniejsze nadzienie nie będzie deską ratunku w tym przypadku, gdy ciasto okaże się nie takim, jakim być powinno. Chociaż istnieje wiele przepisów na idealne ciasto, ale nie wszystkie przepisy są dobre. Więc czasem możesz przeżyć rozczarowanie z tego powodu.

Placuszki drożdżowe według naszego przepisu zawsze okazują się pyszne w przypadku każdego, kto się odważy. Każdy początkujący będzie z siebie naprawdę dumny!

Poniżej są składniki, których będziesz potrzebowała dla przygotowania ciasta:

składniki

  • 700 ml ciepłej wody
  • 2 łyżki soli
  • 2 łyżki cukru
  • 2 łyżki suszonych drożdży
  • 1400 g mąki
  • 100 ml oleju słonecznikowego

przygotowanie

Podczas przygotowania ciasta, musimy najpierw podgrzeć wodę, dodać do niej cukier, sól, a także drożdże i odrobinę mąki. Później mieszaninę należy odstawić na 10-15 minut.

Teraz dodaj trochę masła i mąki. Zacznij wyrabiać ciasto. Jak tylko ciasto przylgnie do Twoich dłoni, to znaczy, że jest gotowe.

Przykryj ciasto folią spożywczą i wstaw do lodówki na 1 godzinę.

Po upływie określonego czasu wyjmij ciasto z lodówki i odłamuj małe kawałki ciasta. Teraz możesz uformować placuszki, a zatem wypełniaj je dowolnym nadzieniem według swojego gustu i upodobań.

Po tym jak uformujesz 5–10 racuchów, można zatem zacząć smażenie. W międzyczasie przygotowujemy kolejną partię placuszków. Ważną rzeczą jest smażenie placuszkó w dużej ilości oleju. Po usmażeniu racuchy należy osączyć na ręczniku papierowym z nadmiaru tłuszczu.

Nadzienie do smażonych placuszków z ciasta drożdżowego może być dowolne. Nasz zespół sugeruje, abyś spróbowała przygotować rachuchy nadziewane kurczakiem i pieczarkami lub jajkami i warzywami. Są to najbardziej popularne opcje. Racuchy to idealna propozycja na przekąskę w ciągu dnia, do pracy i szkoły.