Post jest ważnym elementem dla wielu ludzi wierzących. Jednak często zdarza się, że nie wszyscy członkowie rodziny są w stanie pościć. Niektórzy uważają post za coś zbędnego. Niestety współczesna gospodyni domowa nie ma zbyt wiele czasu na przygotowanie kilku potraw jednocześnie, aby zaspokoić pragnienia i potrzeby indywidualne dotyczące jedzenia dla każdego z członków rodziny.

pulpety z mięsa mielonego

Kasza gryczana ma zestaw unikalnych składników i dużą wartość odżywczą. Nie każdy rodzaj kaszy ma takie właściwości zdrowotne jak kasza gryczana. Ten produkt zawiera prawie wszystkie witaminy, których tak naprawdę potrzebuje nasz organizm, a także dużo żelaza, błonnika i aminokwasów. To niesamowite odkrycie, ale przez dłuższy czas możesz sięgać jedynie po kaszę gryczaną, a poczujesz się świetnie jak nigdy dotąd. Chociaż po co masz jeść tylko gotowaną kaszę, jeśli możesz przygotować pulpety z mięsa mielonego w sosie pomidorowym. Jest to duża szansa na rozpieszczanie siebie i swoich bliskich najlepszymi smakami.

Pulpety z kaszy gryczanej – to jedno z najbardziej popularnych dań w dawnej kuchni ukraińskiej oraz polskiej. Zwykle przygotowuje się na bazie mięsa mielonego, ale podczas trwania postu możesz przygotować pulpety z kaszy gryczanej bez misa mielonego. Jedna porcja dla tych, którzy poszczą, a druga dla tych, którzy jedzą mięso. Mięso zwykle zastępuję się gotowanymi ziemniakami w mundurach.

składniki

  • 500 g mięsa mielonego
  • 2 duże cebuli
  • 1 szklanka kaszy gryczanej
  • 1 jajko
  • 1 czosnek
  • mąka
  • sól
  • przyprawy do smaku
  • olej roślinny
  • koncentrat pomidorowy

przygotowanie

Kaszę gryczaną należy opłukać, a następnie ostrożnie wysuszyć na patelni.

Teraz zagotuj 2 szklanki wody, do wody dodaj sól i wsyp kaszę. Następnie doprowadź do wrzenia i gotuj przez około 15 minut, aż do gotowości. W razie potrzeby dolewaj wody w trakcie gotowania.

Odstaw kaszę gryczaną i pozostaw do ostygnięcia. W międzyczasie zmiel cebulę w maszynce do mięsa i dokładnie wymieszaj z mięsem mielonym.

Do mielonego mięsa należy dodać jajka, a także przyprawy do smaku.

Teraz do mieszanki dodaj kaszę gryczaną, uformuj kotleciki lub pulpeciki, a następnie obtaczaj w mąkę.

Pulpety z mięsa mielonego i kaszy gryczanej należy smażyć z obydwu stron, a następnie dusić w koncentracie pomidorowym.

Kasza gryczana to produkt, który ma niski indeks glikemiczny. Dzieki niej wysmuklisz sylwetkę i utrzymasz świetną formę. Składniki zawarte w kaszy gryczanej mogą również korzystnie wpływają na stan włosów i paznokci. Ten przepis na pulpety z kaszy gryczanej pomoże Ci urozmaicić dietę, używając znanych i niedrogich składników.