Puree ziemniaczane, ziemniaki pieczone w skórkach, frytki lub duszone ziemniaki, – dobrze wiemy o tych wszystkich metodach gotowania ziemniaków. Jednak czasami chcemy czegoś nowego. Albowiem bywa jednak, że mając chęć na przygotowanie ziemniaków według oryginalnej receptury, nie mamy jednak zbyt wiele czasu, by zdecydować się na kulinarne eksperymenty.

Świetnym pomysłem dla zapracowanej gospodyni domowej jest przygotowanie ziemniaków pieczonych z czosnkiem w rękawie. Okazują się naprawdę pyszne i bardzo aromatyczne. Ponadto nie trzeba myć patelni oraz wycierać plamy tłuszczu, czyszcząc piekarnik. Dlatego jesteśmy pewni, że przygotowanie tego pysznego dania stanie się dla Ciebie jedną wielką przyjemnością!

Ziemniaki w rękawie foliowym

Składniki:

  • 1 kg ziemniaków
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 2–3 ząbki czosnku
  • Pęczek natki pietruszki
  • 1 łyżeczka musztardy
  • 0,5 łyżeczka sody
  • Pieprz i przyprawa do ziemniaków do smaku
  • Rękaw do pieczenia

Przygotowanie:

1. Ziemniaki umyj i obierz. W przypadku nowych ziemniaków, możesz je zapiekać w mundurkach. Duże ziemniaki należy pokroić w ćwiartki.

takprosto.cc

2. Przebij ziemniaki drewnianym szpikulcem w kilku miejscach.

3. Zieleninę drobno posiekaj, a następnie czosnek przepuść przez prasę.

takprosto.cc

4. W osobnej misce połącz oliwę z oliwek z czosnkiem, ziołami, musztardą, przyprawą do ziemniaków, oraz ze solą i pieprzem.

5. Do uzyskanej mieszanki dodaj ziemniaki i dobrze wszystko wymieszaj.

takprosto.cc

6. Wykonaj kilka nakłuć na powierzchni rękawa do pieczenia, a następnie wsyp do rękawa zawartość miski.

takprosto.cc

7. Rękaw do pieczenia należy umieścić na blasze. Ziemniaki pieczemy na blasze w temperaturze około 180-200 stopni Celsjusza przez 40-60 minut.

8. Aby uzyskać złotą skórkę, za 10 minut przed końcem pieczenia odcinamy górną część rękawa do pieczenia i ustawiamy funkcję grilla.

9. Pyszne ziemniaki zapiekane w rękawie, mają rumianą skórkę, są także nasączone czosnkowym aromatem, ziołami oraz przyprawami.

takprosto.cc

10. Czas, aby wspólnie zasiąść do stołu. Życzymy wszystkim smacznego!