Kruche i delikatne ciasto, które nigdy nie pmarnuje się, gorąco polecam przygotować. Podczas gdy goście się zbierają i zaparza się aromatyczna herbata, będzie ono gotowe, bo ciasto przygotowuje się bardzo szybko, a gospodyni zawsze ma w kuchni potrzebne skłądniki. Najważniejsze to kupić twaróg.

Do ciasta potrzebujemy minimalnego zestawu produktów.

Pół paczki margaryny, 1 szklanka mąki premium, soda i sól po 0,5 łyżeczki. Wszystko!

Mąkę wymieszać z solą i sodą, dodać margarynę i wszystko posiekać nożem. Ciasto powinno wyglądać jak kruszonka. Margaryna nie powinna być z zamrażarki, ale również niezbyt miękka.

Do nadzienia potrzebujemy kilka produktów.

3 jajka, 1 szklanka cukru i 300 gramów twarogu. Do smaku można dodać cukier waniliowy.

Jajka rozbijamy do pojemnika i dodajemy cukier, wszystko dobrze ucieramy i dodajemy twaróg. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki. Nadzienie gotowe!

Forma na ciasto może być dowolna. Kwadratowa, okrągła czy owalna - to nie ma znaczenia. Możesz po prostu upiec ciasto na blasze do pieczenia. Głównym warunkiem jest przykrycie jej papierem do pieczenia, zawsze dobrze naoliwionym.

Większość ciasta kruchego wyłożyć na papier. Wygładź całe przygotowane nadzienie na wierzchu. Na koniec posyp pozostałą kruszonkę.

Ciasto wkładamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy 20 minut. Ustawiamy temperaturę na 200 stopni. Jest bardzo łatwo w przygotowaniu, ale pyszne.

Spróbuj!

Główne zdjęcie: google.com