Dla jednych poranek zaczyna się filiżanką aromatycznej kawy, dla kogoś pysznym omletem: ubij kilka jajek z mlekiem i przyprawami na białą pianę, wlej na gorącą patelnię, usmaż i ciesz się, jedząc kawałek po kawałku. Ale nasza natura jest taka, że ​​jeśli coś już nam się nudzi, pilnie musimy poszukać nowego przepisu. Zrobiliśmy to dla Ciebie. Spróbuj draczenę.

Mówią, że to białoruskie danie ma wiele lat. Tradycyjny przepis składa się z ziemniaków, ale my proponujemy wersję z serem. W ciągu zaledwie kilku minut na patelni nie masz zwykłych jajek, ale bujną „chmurę” sera. Należy powiedzieć, że to danie jest pyszne, ale nawet to słowo nie potrafi oddać cały zachwyt.

Składniki:

  • Białka – 2 szt.
  • Żółtka – 2 szt.
  • Chleb – 30 g
  • Mleko – 0,5 szklanki
  • Ser twardy – 20 g
  • Masło – 1 łyżka

Sposób przygotowania:

Użyj chleba pszennego. Pokrój miękisz na małe kawałki. Dodaj mleko. Poczekaj chwile.

foto: all4soul.com

Zetrzyj ser na tarce o grubych oczkach. Odstaw trochę sera do posypania i dodaj resztę do chleba. Wymieszaj.

foto: all4soul.com

Ubij żółtka. Wlej je do pojemnika z masą mleczno-serową. Wymieszaj.

foto: all4soul.com

Ubij białka. Dodaj do mieszanki tuż przed smażeniem.

foto: all4soul.com

Posmaruj patelnię masłem. Przełóż draczenę. Posyp serem. Posmaruj masłem i przykryj. Kiedy jedna strona się zarumieni, przewróć na drugą. Duś pod przykryciem aż będzie gotowe.

foto: all4soul.com

Jeśli nadal chcesz wypróbować nową wersję omletu, zobacz przepis tutaj. Ale nasi redaktorzy nalegają na przygotowaniu tego dania. Tylko jeden kawałek - a zdasz sobie sprawę, że powrót do zwykłego śniadania zajmie dużo czasu. Ciesz się i nie zapomnij podzielić się świetnymi pomysłami z innymi.

Główne zdjęcie: all4soul.com