Dla nikogo nie jest zaskoczeniem picie kawy z ciastem „Napoleon” lub ze szarlotką z ciastem miodowym. I bez różnicy, że tego rodzaju desery klasyczne są bardzo popularne wśród ekspertów branży cukierniczej. Dlatego naprawdę warto eksperymentować, aby odmieniać smak deserów i nadać nowego wymiaru znanym już potrawom. Właśnie dziś do tego zachęcamy, udostępniając Państwu nowy przepis.

Nasz zespół chętnie dzieli się z Państwem przepisem na przygotowanie pysznego ciasta o nazwie „Staś Straszydło”. Krem, który przygotujemy do tego ciasta potrafi doprowadzić każdego smakosza do szaleństwa!

«STAŚ STRASZYDŁO»

Składniki, których potrzebujesz do ciasta

  • 320 g mąki
  • 250 g margaryny
  • 7 łyżek wody
  • Szczypta soli
  • 1 łyżka cukru
  • Szczypta kwasu cytrynowego

składniki do przygotowania KREMU

  • 380 g mleka skondensowanego
  • 250 g masła
  • 100 g orzechów włoskich

PRZYGOTOWANIE

Mąkę należy przesiać, dodaj margarynę, a zatem wszystko posiekać tak, aby powstały drobne okruchy. Następnie dodać sól, kwas cytrynowy i cukier. Wszystko dokładnie wymieszać.

Stopniowo (po łyżce) dodawaj bardzo zimnej wody, dokładnie wszystko mieszając. Następnie należy zagnieść ciasto, ukształtować z ciasta kulę i włożyć do lodówki na 1 godzinę.

Schłodzone ciasto podziel na 9 równych części. Każdą część ciasta rozprowadź cienką warstwą, a zatem wytnij z każdej części okrąg o pożądanej średnicy. Połóż go na blasze do pieczenia i piecz przez około 5-7 minut. Należy uważać, by nie spalić ciasta. To samo powtórz z każdą częścią ciasta.

Z resztek ciasta ułóż kolejne ciasto aż zarumieni się na złoty kolor. Następnie posiekaj tak, aby powstały drobne okruchy. Razem z ciastem możesz również posiekać orzechy. Potrzebne będą do dekoracji.

Teraz nadszedł czas na przygotowanie kremu. W tym celu zmiękczone masło należy ubic ze skondensowanym mlekiem, następnie dodać posiekane orzechy. Wszystko dobrze wymieszać.

Posmaruj każde ciasto kremem, udekoruj orzechami i okruchami z ciast, a następnie włóż do lodówki na 6 godzin, żeby ciasto dobrze przesiąkło.

Ciasto okazuje się bardzo delikatne i chrupiące. Ciasta przypominają ciasto o nazwie „Napoleon», ale ten delikatny krem nadający ciastu pyszny smak świadczy, że masz przed sobą naprawdę coś wyjątkowego. „Staś Straszydło” to idealne ciasto na niedzielny i świąteczny obiad, ale także na zwykłe picie herbaty lub kawy ze znajomymi!