Ten deser przygotowuje się w ciągu kilku minut (bez czasu na piekarnik), a wynik bardzo cię zaskoczy! W taki sposób właśnie zrobiłem ten delikatny deser z moją córką i żoną.

Co będzie potrzebne:

  • Śmietana-350 gr
  • Jaja - 2 szt.
  • Cukier-70 gr
  • Cukier waniliowy -3 gr
  • Mąka - 25 gr
  • Dżem — do smaku
  • Masło - 15 gr

foto: google

Jak to zrobić:

Bierzemy jajka i oddzielamy żółtko od białka. Ubijamy białko mikserem do bujnej białej masy. Swoim mikserem ubijałem około 5 minut. Następnie weź miskę, dodaj śmietanę, dwa żółtka, cukier, cukier waniliowy i dobrze wymieszaj wszystko.

foto: google

Ważne! Białka mogą być nie ubijane, wtedy rzeczywisty czas gotowania wyniesie 2 minuty (bez czasu na piekarnik), ale z bitymi białkami deser okazuje się bardziej przewiewny i delikatny.

Potem dodajemy mąkę i mieszamy wszystko ponownie. Następnie bierzemy białka i dodajemy do miski ze śmietaną i delikatnie mieszamy silikonową szpatułką. Ciasto śmietankowe jest gotowe!

Następnie weź formę silikonową, posmaruj masłem, dodaj ciasto, ale nie po brzegi, ponieważ ciasto zostanie lekko podniesione w piekarniku. Rozgrzej piekarnik do 180°C, włóż formy i piec przez 25 minut.

foto: google

foto: google

foto: google

Podczas pieczenia ciasto wzrośnie, ale po wyjęciu go z piekarnika natychmiast opadnie. I to jest normalne, nie bój się!

Wyjmujemy nasze słodycze z piekarnika, pozwalamy im ostygnąć i potem próbujemy. Smak przypomina mi serniki, które niedawno ugotowaliśmy z moją córką. Ten deser można jeść zarówno na gorąco, jak i na zimno, ale polecam spróbować solozhenik, gdy trochę się ochłodzi i dodać trochę dżemu. Wtedy solozhenik staje się smaczniejszy.

foto: google

Ogólnie rzecz biorąc, śmiało gotuj podwójną porcję, ponieważ deser okazał się naprawdę bardzo smaczny, lekki, przewiewny i delikatny. Polecam!

Główne zdjęcie: google.com