Dlatego najlepiej jest używać ryżu, który pasuje do przygotowania pilawu. Jedynym nieprzyjemnym momentem jest to, że jest on o wiele droższy. Dlatego zazwyczaj kupuję zwykły ryż. Uważam, że jeśli kucharz ma talent do gotowania, to nawet na bazie zwykłego ryżu goście będą się cieszyć pysznym i smacznym daniem.

Wcześniej zawsze myłam ryż około 10 razy. To było przyczyną tego, że okazywał się on sypki.

Kiedy uczyłam się gotować pilaw, to dużo informacji znalazłam w Internecie. Chodzi o różnego rodzaju literaturę, a także o komentarzy. Jednak teraz znam zupełnie inny sposób na przygotowanie tego pysznego dania. Nigdy nie lubiłam myć ryżu, aby woda była w miarę przejrzysta. Trwało to dość długo, a w dodatku ryż należało myć w zimnej wodzie. Więc w okresie zimowym była to akcja dość nieprzyjemna.

Prosty sposób

Po prostu przestałam myć ryż. Pewna osoba poradziła mi to, co bardzo ułatwiło mi życie. Po prostu należy wymoczyć ryż w wodzie (należy odstawić go na około trzy godziny). Koniec z długim staniem przy zlewie i z denerwowaniem się z powodu zimnej wody. Wystarczy namoczyć ryż w dużej ilości wody, a następnie odstawić go na kilka godzin.

foto: google

Ważne jest, aby woda była gorąca (ilość to około 65 gramów) oraz słona. Ostateczny wynik zależy również od zawartości soli. Za chwilę wyjaśnimy dlaczego proponowana metoda jest najlepsza...

Gorąca woda dobrze wypłukuje skrobię z ryżu, przez co staje się on sypki (nawet w przypadku zwykłego ryżu). Dlatego przestałam kupować drogi ryż długoziarnisty. Również koniec z zimną wodą w trakcie mycia ryżu.

Jeśli ktoś z Was chce zostawić negatywne komentarzy jako reakcję na to, co tutaj napisałam – macie na to prawo. Ale tak samo chcę powiedzieć, że wielu Uzbeków przygotowuje pilaw według tego przepisu (najwyraźniej też postanowili uprościć sobie życie).

Sztuka gotowania – to umiejętność, która ciągle powinna się rozwijać. Więc to coś więcej, aniżeli to, co zostało umieszczone w książkach. Wielu wybitnych szefów kuchni doradza innym eksperymentowanie, a także tworzenie nowych przepisów. Postąpiłam więc zgodnie z tymi radami i zrobiłam tak, jak zalecił mi ten wybitny szef kuchni.

Teraz moja rodzina i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ pilaw stał się naszym ulubionym daniem rodzinnym.

Główne zdjęcie: google.com